"Юношество" е "Изборът на критиците" (СНИМКИ)

В Холивуд бяха раздадени 20-ите годишни награди на кинокритиците в САЩ

Сезонът на кинонаградите е в разгара си! Броени часове, след като станаха ясни тазгодишните претенденти за "Оскар", в Холивуд бяха раздадени 20-ите годишни награди Изборът на критиците.

Лентата на Алехандро Гонсалес Иняриту – "Бърдмен", която вчера – 15 януари, беше номинирана в цели 9 категории за наградите на Академията, спечели най-много отличия от критиците – шест. Друг фаворит за "Оскар"-ите – "Юношество" на Дейвид Линклейтър, спечели четири статуетки, сред които отличието за най-добър филм и най-добър режисьор. Британско-немската продукция "Гранд хотел Будапеща", която имаше 11 номинации за Изборът на критиците, триумфира в три категории.

Водещ на шоуто бе Майкъл Стрейхен.

Ето и списък с победителите в основните категории на отличията:

Най-добър филм

Бърдмен, или Неочакваната добродетел на невежеството
Юношество
Не казвай сбогом
Гранд хотел Будапеща
Игра на кодове
Nightcrawler
Селма
Теорията на всичко
Несломен
Камшичен удар

Най-добър актьор

Бенедикт Къмбърбач за Игра на кодове
Ралф Файнс за Гранд хотел Будапеща
Джейк Джиленхол за Nightcrawler
Майкъл Кийтън за Бърдмен
Дейвид Ойелоуо за Селма
Еди Редмейн за Теорията на всичко

Най-добра актриса

Дженифър Анистън за Cake
Марион Котияр за Два дни, една нощ
Фелисити Джоунс за Теорията на всичко
Джулиан Мур за Все още Алис
Розамунд Пайк за Не казвай сбогом
Рийз Уидърспун за Моето приключение в дивото

Най-добър актьор в поддържаща роля

Джош Бролин за Вроден порок
Робърт Дювал за Съдията
Итън Хоук за Юношество
Едуарт Нортън за Бърдмен
Марк Ръфало за Ловец на лисици
Джей Кей Симънс за Камшичен удар

Най-добра актриса в поддържаща роля

Патриша Аркет за Юношество
Джесика Частейн за Най-бруталната година
Кийра Найтли за Игра на кодове
Ема Стоун за Бърдмен
Мерил Стрийп за Вдън горите
Тилда Суинтън за Snowpiercer

Най-добър млад актьор/актриса

Елар Колтран за Юношество
Енсъл Елгорт за Вината в нашите звезди
Макензи Фой за Интерстелар
Джейдън Либерхер за Свети Винсънт
Тони Револори за Гранд хотел Будапеща
Куаванджаней Уолис за Ани
Ноа Уайзман за The Babadook

Най-добър актьорски състав

Бърдмен, или Неочакваната добродетел на невежеството
Юношество
Гранд хотел Будапеща
Игра на кодове
Вдън горите
Селма

Най-добър режисьор

Уес Андерсън за Гранд хотел Будапеща
Ава Дюверней за Селма
Дейвид Финчър за Не казвай сбогом
Алехандро Госалес Иняриту за Бърдмен
Анджелина Джоли за Несломим
Ричард Линклейтър за Юношество

Вижте още категории>>>